معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

آبشار 'آتشگاه لردگان ' طولاني ترين آبشار ايران در فاصله 190 كيلومتري شهركرد ، 40 كلومتري لردگان ،در دره اي روح افزا به طول 2 كيلومتر به مقصد گردشگري مسافران و گردشگران جنوب كشور تبديل شده است. ،مسير اين آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان ،مملو از فضاي سرسبز و درختان و گياهان جنگلي است.
در ميان دره ، نهر خروشاني جاري است و سنگ هاي آهكي ،گچي و درختان كهنسال گردو،چنار، بلوط و زبان گنجشك پيرامون آن را فرا گرفته اند.
شيب زياد و پستي بلندي هاي دره روستاي قديمي آتشگاه كه از يادگاران سرداران عيلامي است ،آبشارهاي كوچك و بزرگي را ايجاد كرده است.
پيوند عناصر زيباي طبيعي از قبيل دره، سبزه زار و اقليم مناسب ، فضاي زيباي فرحبخشي را براي مسافران ايجاد كرده است.
مسير لردگان پوشيده از روستاها ، مزارع كشاورزي ، مراتع دامپروري ،پرورش ماهي قزل آلا و جنگل هاي زيباي بلوط است.

يکشنبه 1390/12/21 7:23

اين آبشار نه چندان مرتفع در دهستان ميشوي جنوبي در فاصله 2 كيلومتري روستاي سركند ديزج شبستر قرار دارد. آب اين آبشار از طريق ارتفاعات ميشو  تامين مي شود. اين آبشار در فصول پربارش از آب بيشتري برخوردار است. مناظر اطراف آن با چشم انداز زيبا و بي نظير از جاذبه هاي طبيعي استان است

چهارشنبه 1390/9/9 15:12

 

ابشار كبودوال

آبشار كبودوال در 5 كيلومتري جنوب شهر علي آباد در محل تفرجگاه عمومي شهر واقع شده است. آبشار كبودوال اين تفرجگاه با داشتن امكاناتي براي جلب توريست از نقاط مهم تفريحي استان گلستان محسوب مي شود.

 

آبشار كبودوال كه از چشمه هاي جنوبي تشكيل گرديده در عمق دره اي كه جنگل انبوهي آن را پوشانده واقع گرديده، آب آن زلال و شفاف بوده، زمزمه حركت آب در فضاي آرام و سكوت جنگل، بهترين وسيله تسكين و آرامش انسان است.آب اين رودخانه و آبشار قابليت شرب دارد و در مسير آبشار، سكوها و چادرهاي انفرادي و گروهي به تعداد كافي و مناسب نصب شده است. آلاچيقها و مسيرهاي دسترسي نيز تعبيه شده اند.

 

هم اكنون اين منطقه در تابستان به ويژه در ايام تعطيل، علاقمندان به طبيعت را به خود جذب مي نمايد. آبشار كبودوال در ايام گذشته هم بدون هيچ گونه امكانات تفريحي، مورد استفاده علاقمندان از نقاط مختلف بوده و در مجموع در زمره بهترين نقاط تفريحي استان گلستان مي باشد. در صورت تامين تجهيزات و تاسيسات و رعايت كامل ملاحظات زيست محيطي كه تاكنون بخش اعظم آن مهيا گرديده قادر به جلب و جذب علاقمندان بسياري از سطح كشور خواهد شد.

 

چهارشنبه 1390/9/9 15:6

 

شهردار كرج گقت: بزرگ‌ترين آبشار مصنوعي كشور با نام آبشار بيلقان با اعتباري بالغ بر 200 ميليون تومان در كرج به بهره‌برداري رسيد.

 

آبشار بيلقان كرج در روزهاي پاياني هفته خاموش مي‌شود

چهارشنبه 1390/9/9 14:59

 

آبشار افرينه در بهار 90

 

عكس حوالي روستاي افرينه

 

 

 

 

يکشنبه 1390/7/24 16:49

 

 

چهارشنبه 1390/7/20 13:41

 

آبشار شكرآبپس از طي كردن شهر اوشان و روستاي آهار به منطقه ييلاقي شكراب ميرسيم. از روستاي آهار تا شكرآب باغ‌هاي فراوان گيلاس و آلبالو وجود دارد كه در ماه‌هاي اواخر خرداد تا اوايل مرداد درختان پر از ميوه مي‌شوند.

مسير آهار به آبشار شكرآب يكي از مسيرهاي ديدني و جذاب تهران است كه با داشتن طبيعتي زيبا پذيراي ميهمانان و گردشگران فراواني است. وجود رودخانه زلال، كوه هاي مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، اين نقطه را به منطقه‌اي پر بازديد مبدل كرده است.

شكرآب باغستاني است ييلاقي و با صفا در غرب دره آهار كه چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفي شكرآب بر زيبايي‌هاي آن افزوده است.

اين روستا و مسيرهاي غربي آن محلي براي سياحت و شكارشاهان قاجار نيز بوده است. آبشار پرآب اين روستا يكي از زيباترين مناظر طبيعي آن است.

همچنين آبشاري فصلي و بسيار زيبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه‌هاي كوه قلعه دختر آهار وجود دارد كه مجموعه‌‌اي از آبشارهاي زيبا تشكيل شده است.

دوشنبه 1390/7/18 17:32

 

 بيشه يكي از آبشارهاي استان لرستان است. اين آبشار در دل كوههاي زاگرس در شهرستان خرم‌آباد قرار گرفته است و فاصله آن تا شهر خرم‌آباد ۶۵ كيلومتر است. اين آبشار در كنار راه آهن تهران - خوزستان و در نزديكي ايستگاه بيشه قرار گرفته است و از اين رو پذيراي مسافران نيز مي‌باشد

اين آبشار با چشم اندازي زيبا يكي از نادرترين و زيباترين آبشارهاي استان لرستان است.ارتفاع آبشار ۴۸ متر تا نقطه برخورد با زمين است و ۱۰متر نيز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار مي‌باشد و عرض تاج آبشار ۲۰ متر مي باشد]

در بالاي آبشار، روبروي ايستگاه چشمه‌هاي پر آب متعددي ديده مي‌شود كه از دل كوه مي جوشند و زمزمه كنان از وسط ايستگاه قطار گذشته و آبشار بيشه را تشكيل مي دهند .راه اين آبشار از طريق راه آسفالته از خرم‌آباد بطول ۶۵ كيلومتر و كنار ايستگاه قطار زير پل راه آهن مي گذرد و براي رسيدن به آن بايد حدود چند صد متري پياده روي كرد تا به آبشار رسيد و از شهرستان دورود تا بيشه با قطار در حدود ۳۰ دقيقه مي‌باشد . هواي خنك و با طراوت، سرسبزي و شادابي كوههاي بلند و دلنشين بيشه را به يك منطقه ديدني و جذاب براي گردشگران تبديل كرده است. در پائين ايستگاه و در دل درختان بلند جويبارهاي صاف و زلال، اقامتگاه‌هاي چوبي و زيبائي در اختيار بازديد كنندگان قرار مي گيرد و مسافران و علاقمندان در آنجا به استراحت مي پردازند. علاوه بر اين اقامتگاه‌ها مسافران مي توانند در پائين آبشار و روبروي ايستگاه چادر برپا نمايند و به استراحت بپردازند.

دوشنبه 1390/7/18 15:56
X