معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

قُدس يكي از شهرهاي استان تهران است. اين شهر مركز بخش قدس شهرستان شهريار قرار دارد.

شهر قدس (قلعه حسن خان) يكي از شهرهاي قديمي استان تهران مي‌باشد كه با قرار گرفتن اين شهر در مسير جاده قديم كرج (كيلومتر 17) و موقعيت خوب جغرافيايي و اب و هواي خوب كوهپايه‌اي در اين چند سال اخير ميزبان سكونت مهاجرين بسياري از ساير شهرهاي كشور بوده‌است لازم به ذكر است اين شهر با دارا بودن معادن و مزارع باغ‌ها و مجتمع‌هاي صنعتي و قهرمانان ورزشي يكي از شهرهاي مهم كشور به شمار مي‌آيد.
به دليل جمعيت زياد آن كه حتي از شهر شهريار كه مركز شهرستان مي‌باشد نيز بيشتر است. در سالهاي اخير تلاشهايي براي تبديل آن به عنوان شهرستان صورت گرفته‌است.

شهرقدس كه تا قبل ازتاسيس شهرداري درسال 1368 تحت نام قلعه حسن خان شناخته مي‌شد روستاي كوچك و قلعه مانندي در حاشيه جنوب غربي تهران و همجواري شهرداري منطقه 9 و 18 بود. جبهه آن كاووسيه و جبهه غربي آن سرخ حصار قرار داشت.

درسال 1368 مجموعه سه روستاي مذكور تحت پوشش خدمات شهرداري قرار گرفت و به نام شهرقدس نام گذاري شد.

شهرقدس درحاليكه پرجمعيت ترين شهر در شهرستان شهريار است ولي مركزيت سياسي وخدماتي اين شهرستان را عهده دار نيست.تهران بالاترين سهم مهاجران شهرقدس را داراست.

دسته ها : گردش در تهران
شنبه 1390/10/3 17:42

 

پاييز در ييلاق هاي لواسان

 

پاييز در ييلاق هاي لواسان

 

پاييز در ييلاق هاي لواسان

 

پاييز در ييلاق هاي لواسان

دسته ها : گردش در تهران
سه شنبه 1390/9/22 8:43

 

انديشه يكي از شهرهاي استان تهران در ايران است. اين شهر در بخش مركزي شهرستان شهريار قرار دارد.

اين شهر شامل شش فاز مي‌باشد كه قديمي‌ترين فاز آن فاز يك و جديدترين آن فاز شش مي‌باشد. تجمع مراكز خريد و مراكز اداري-تجاري در فاز يك مي‌باشد و فازهاي دو تا شش از مراكز خريد كمتري برخوردار مي‌باشند. شهر انديشه از جنوب به بلوار آيت‌الله مدرس و از شمال به جاده هفت جوي و از شرق به جاده شهريار - كرج و از غرب به جاده كشتارگاه محدود مي‌شود. همچنين جاده شهريار-ملارد-فرديس-كرج از ميان شهر انديشه عبور مي‌كند كه مسير اصلي تردد ساكنين آن مي‌باشد. شهر انديشه در ۵۱ درجه و ۰۲ دقيقه شرقي و ۳۵ درجه و ۴۲ دقيق شمالي كره جغرافياي قرار گرفته‌است. داراي آب و هواي پاك و سالم است و در بيشتر اوقات سال باد در آن مي‌وزد. زمستانهاي نسبتاً سرد و تابستانهاي معتدلي دارد. موقعيت وسعت، جمعيت، شرايط اقليمي و آب و هوايي: شهر انديشه در ۳۰ كيلومتري تهران، ۳ كيلومتري شمال غربي شهريار و ۷ كيلومتري جنوب شرقي كرج واقع است و به لحاظ دسترسي مناسب به شبكه‌هاي ارتباطي منطقه از جايگاه ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد، .شهر جديد انديشه با وسعت ۱۴۹۵ هكتار بصورت مثلثي در جنوب شرقي شهر كرج و در شرق محور ملارد واقع گرديده‌است. اراضي مورد نظر از شرق به رودخانه كرج و از غرب به محدوده طرح توسعه و عمران شهر كرج بزرگ و از جنوب به جاده كرج به عليشاه عوض و از سمت شمال به اراضي روستاي هفت جوي محدود است.

دسته ها : گردش در تهران
پنج شنبه 1390/9/17 11:4

آبشار سنگان
ده سنگان روستايي كوهستاني و بسيار زيبا در شمال غربي تهران و كمي بالاتر از سولقان مي باشد و داراي امامزاده و آبشاري زيبا است.
براي دست يابي به روستاي سنگان 20 كيلومتر جاده كوهستاني در مسير امامازده داوود را بايد طي كرد. اوج شكوه و زيبايي آبشار سنگان در فصل پرآبي يعني فروردين و ارديبهشت ماه مي‌باشد. اين آبشار در زمستان نيز با يخ زدن شكلي بسيار بديع و زيبا به خود مي گيرد
اين آبشار در لايه هاي سازند كرج به سن ائوسن ايجاد شده است

دسته ها : گردش در تهران
دوشنبه 1390/7/18 17:37
X