معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

 

مجموعه توريستي تفريحي نارنجستان آمل

 

دهكده توريستي اليمستان آمل

 

ويلا شمال جاده هراز آمل

چهارشنبه 1390/12/24 20:20

gfhjjfghdfg

 hfgjghjfgh

dfgsdfg675757

 

Azna - Namaz Squar

 

dgfgfhjgfh686876

دسته ها : گردشگري
چهارشنبه 1390/12/24 20:5

ملاير يكي از شهرستان هاي پر گردشگر استان همدان است كه از آن به عنوان سرزمين آريايي ها ياد مي شود و در نگاه زبان شناسان آشيانه عقاب و خانه آتش در نام اين منطقه نهفته است

مكان هاي ديدني ملاير:

كوه يزدگرد، آخرين پناهگاه يزدگرد سوم

عمارت لطفعلى خان و حسينيه اي عظيم


 سد كلان

jfghfhfgh6777

 پارك سيفيه

ghjfgjfg6756

 دانشگاه ملاير


fthdfg77767456

دسته ها : گردش در همدان
چهارشنبه 1390/12/24 19:45

 

اورامان يا هورامان تخت از روستاهاي شهرستان سروآباد در استان كردستان ايران است. اين روستا در منطقه هورامان واقع شده‌است.

اورامان مركز دهستان اورامانات با هفتاد هزار نفر جمعيت از شرق با كرمانشاه، از غرب با عراق، از شمال با كردستان و از جنوب با جوانرود محدود مي‌شود و جاده‌اي به طول ۷۵ كيلومتر آن را به شهر مريوان متصل مي‌نمايد.

 

 

چهارشنبه 1390/12/24 19:18

 

 

 

چهارشنبه 1390/12/24 17:42

آبشار 'آتشگاه لردگان ' طولاني ترين آبشار ايران در فاصله 190 كيلومتري شهركرد ، 40 كلومتري لردگان ،در دره اي روح افزا به طول 2 كيلومتر به مقصد گردشگري مسافران و گردشگران جنوب كشور تبديل شده است. ،مسير اين آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خرسان ،مملو از فضاي سرسبز و درختان و گياهان جنگلي است.
در ميان دره ، نهر خروشاني جاري است و سنگ هاي آهكي ،گچي و درختان كهنسال گردو،چنار، بلوط و زبان گنجشك پيرامون آن را فرا گرفته اند.
شيب زياد و پستي بلندي هاي دره روستاي قديمي آتشگاه كه از يادگاران سرداران عيلامي است ،آبشارهاي كوچك و بزرگي را ايجاد كرده است.
پيوند عناصر زيباي طبيعي از قبيل دره، سبزه زار و اقليم مناسب ، فضاي زيباي فرحبخشي را براي مسافران ايجاد كرده است.
مسير لردگان پوشيده از روستاها ، مزارع كشاورزي ، مراتع دامپروري ،پرورش ماهي قزل آلا و جنگل هاي زيباي بلوط است.

يکشنبه 1390/12/21 7:23

شهر نراق با جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي خود مقصدي مناسب براي گردشگري در ايام نوروز است.

به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، شهر نراق از نظر تقسيمات كشورى بخشى از شهرستان دليجان و در محدوده استان مركزى است. اين شهر به دليل قرار گرفتن در مسير جاده ابريشم در گذشته از موقعيتى خاص برخوردار و مورد توجه مردم شهرهاى اطراف بود.

محاصره كوه‌هاي بلند و ارتفاع زياد از سطح دريا آب و هواي معتدل كوهستاني مطلوبي را در نراق ايجاد كرده است به طوري كه در فصل بهار و تابستان مسافران زيادي را از شهرهاي همجوار به اين سمت مي‌كشاند تا از باغ‌ها و مناطق خوش آب و هواي نراق استفاده كنند.

زبيده خاتون، امامزاده سليمان، امامزاده يحيي، مسجد جامع و مسجد پايين، بازار شمس‌السلطنه، كاروانسراها، آب‌انبارها، غار نخجير، دره آبشتا، چشمه‌رود و كوه ويليجيا از جاذبه‌هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي اين شهر به شمار مي‌روند.

تنوع آب و هوايي، تنوع خاصي را در پوشش گياهي به خصوص از نوع وحشي و دارويي اين شهر به وجود آورده است كه براي نمونه بابونه، ختمي، گل گاوزبان، بنفشه، آويشن، شا‌تره، زرين گياه، پودنا، كتيرا، باريج، كرفس كوهي، باديان، بومادران و غيره را مي‌توان نام برد.

دسته ها : گردش در مركزي
يکشنبه 1390/12/21 7:18

گردش نوروزي همراه با موزه كارتون در تبريز

 

 

 

 

 

 موزه كارتون تبريز در محل ساختمان قديمي كتابخانه ملي تبريز در سال ۸۵ تاسيس شد ، اين بناي قديمي پشت باغ تاريخي گلستان تبريز واقع شده است .اين موزه كه تنها موزه تخصصي كارتون آسيا و جزو سه موزه بزرگ كارتون جهان محسوب مي‌شود ۱۶  هزار اثر برجسته از استادان و كارتونيست هاي مشهور جهان را در خود جاي داده است .بناي تاريخي با مجسمه‌هاي كارتوني و فضايي كه در آن اطلاعات لازم ارائه مي‌شود از جذابيتهاي گردشگري استان به شمار مي‌رود.بيش از هزار آلبوم دركتابخانه موزه به همراه آرشيو نشريات تاريخي و خارجي موجود است كه مورد استفاده عموم قرار مي گيرد. دو گالري ثابت از آثار اصل بزرگترين كارتونيست‌هاي جهان و گالري متغير و ويترين‌هاي متنوع اين موزه در ساختمان خانه هنر تبريز كه قدمت آن به سال ۱۳۱۸ مي‌رسد واقع است.

يکشنبه 1390/12/21 7:12
X