معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

درياچه حصارچال 

در ارتفاعات پربرف البرز مركزي و در ضلع شرقي قله "علم كوه " درياچهاي طبيعي و كوهستاني وجود دارد به نام درياچه " حصار چال " كه در ارتفاع ‪۳۸۰۰ متري اين قله واقع شده است.

اين درياچه زيبا را فقط كوه نوردان، گلهداران و شكارچياني كه از مسير قديمي و تاريخي كلاردشت به طالقان عبور كرده باشند ميتوانند از نزديك بينند.

بااين وجود، درياچه حصارچال از ديدگاه كوهنوردان وگردشگران خارجي پنهان نمانده و اين نقطه شاهد حضور علاقهمندان به طبيعت وكساني است كه دوست دارند برفها و بهمنهاي باقي مانده از زمستانهاي سال هاي پيش را در مرداد ماه به تماشا بنشينند.

درياچه "حصارچال" از طرف شمال بعد از دشت زيبايي با همين نام و درپاي دو قله لشكرگ بزرگ و لشكرگ كوچك قرار گرفته و حدود سه هزار و ‪ ۸۰۰متر از سطح درياي خزر ارتفاع دارد.

يكي از راه هاي قديمي و مالرو شمال به طالقان و قزوين مسير زيبا و كوهستاني كلاردشت به طالقان است.

اين مسير قديمي از رودبارك كلاردشت آغاز شده و پس ازعبورازاين منطقه قديمي و نداربن و برير ، به نقطهاي به نام خرمدشت متصل ميشود.

 

يکشنبه 1390/9/20 11:11

 

 

 

 

دسته ها : گردش در گيلان
پنج شنبه 1390/9/17 11:51

 

Pic001 034.jpg

بندر اَنزَلي يكي از شهرهاي ساحلي درياي خزر در استان گيلان است، بندرانزلي بزرگترين و اولين بندرشمالي ايران، درحاشيه درياي خزر قرارداشته و از اين بندر با نام انزلي بارها درتاريخ يادشده وطي قرون متمادي راه مهم ارتباط اقتصادي با تمدن مشرق و مغرب زمين محسوب مي‌شد

بندرانزلي يكي از زيباترين شهرهاي ايران است كه در آن مرداب، دريا، ساحل و چمن‌زار با يكديگر تلاقي مي‌كنند وچشم اندازي بديع وخيال انگيز مي‌آفريند. بندر انزلي با داشتن جاذبه‌هاي دل انگيز و طبيعي سالانه پذيراي ميليون‌ها گردشگر از اقصي نقاط كشور وجهانگردان خارجي است. بندرانزلي به علت دارا بودن شرايط اقليمي خاص و داشتن وجه تشابه بازيباترين شهرهاي جهان توانسته تاكنون با شماري ازاين شهرها از كشورهاي فرانسه، ايتاليا، لهستان و... توافق نامه خواهرخواندگي امضا كند.

يكي ديگراز ويژگي‌هاي منحصر به فرد اين بندر داشتن قابليت‌هاي بالقوه درزمينه‌هاي علمي، هنري وورزشي است كه دركسب افتخارات داخلي وبين اللملي سهم به سزايي داشته. داشتن نرخ بالاي تحصيلات وارتباط وتعامل بسيار با گردشگران داخلي وخارجي باعث رشد فرهنگي شهروندان شده‌است

دسته ها : گردش در گيلان
پنج شنبه 1390/9/17 11:37

 

انديشه يكي از شهرهاي استان تهران در ايران است. اين شهر در بخش مركزي شهرستان شهريار قرار دارد.

اين شهر شامل شش فاز مي‌باشد كه قديمي‌ترين فاز آن فاز يك و جديدترين آن فاز شش مي‌باشد. تجمع مراكز خريد و مراكز اداري-تجاري در فاز يك مي‌باشد و فازهاي دو تا شش از مراكز خريد كمتري برخوردار مي‌باشند. شهر انديشه از جنوب به بلوار آيت‌الله مدرس و از شمال به جاده هفت جوي و از شرق به جاده شهريار - كرج و از غرب به جاده كشتارگاه محدود مي‌شود. همچنين جاده شهريار-ملارد-فرديس-كرج از ميان شهر انديشه عبور مي‌كند كه مسير اصلي تردد ساكنين آن مي‌باشد. شهر انديشه در ۵۱ درجه و ۰۲ دقيقه شرقي و ۳۵ درجه و ۴۲ دقيق شمالي كره جغرافياي قرار گرفته‌است. داراي آب و هواي پاك و سالم است و در بيشتر اوقات سال باد در آن مي‌وزد. زمستانهاي نسبتاً سرد و تابستانهاي معتدلي دارد. موقعيت وسعت، جمعيت، شرايط اقليمي و آب و هوايي: شهر انديشه در ۳۰ كيلومتري تهران، ۳ كيلومتري شمال غربي شهريار و ۷ كيلومتري جنوب شرقي كرج واقع است و به لحاظ دسترسي مناسب به شبكه‌هاي ارتباطي منطقه از جايگاه ويژه‌اي برخوردار مي‌باشد، .شهر جديد انديشه با وسعت ۱۴۹۵ هكتار بصورت مثلثي در جنوب شرقي شهر كرج و در شرق محور ملارد واقع گرديده‌است. اراضي مورد نظر از شرق به رودخانه كرج و از غرب به محدوده طرح توسعه و عمران شهر كرج بزرگ و از جنوب به جاده كرج به عليشاه عوض و از سمت شمال به اراضي روستاي هفت جوي محدود است.

دسته ها : گردش در تهران
پنج شنبه 1390/9/17 11:4

 

 

  بقعه امامزاده بي بي سكينه(س) در جاده ملارد و در مسير جاده ترانزيت غرب كشور جنب صالح آباد خاتونلر شهرستان شهريار واقع شده است. بر اساس شواهد تاريخي، ايشان دخت مكرمه حضرت امام موسي كاظم(ع) و خواهر گرانقدر ثامن الائمه حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه است.
اين امامزاده يكي از مشهورترين بقاع متبركه در منطقه شهريار است و از آنجايي كه آن حضرت داراي كرامات بسياري است، علاقه مندان فراواني دارد كه در ايام ماههاي محرم، صفر و ساير مناسبتها به زيارت ايشان مشرف مي شوند. بناي بقعه كاملا نوساز و داراي تزيينات معماري اسلامي از قبيل كاشيكاري و آيينه كاري است. ضريح فلزي داخل حرم مطهر در سال 1372 توسط هنرمندان اصفهاني طراحي و نصب گرديده است. بقعه مزبور داراي گنبدي آجري با پوشش كاشي خشتي است كه اخيرا ساخته شده است. دو گلدسته نيز در طرفين ايوان ورودي بنا گرديده است اين امامزاده داراي 40 باب زائرسرا با 115 اتاق جهت استراحت و اسكان زائران و نيز امكانات اوليه جهت زوار است. در فضاي صحن امامزاده قبور شهدا قرار دارد. در مجاورت اين بقعه بازارچه اي فصلي بر پا مي گردد.
   

دسته ها : امامزاده ها
پنج شنبه 1390/9/17 10:51
X