معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

 درگزارش زير عملكرد دو تيم در هفتاد بازي گذشته مورد بررسي قرار گرفته است:
* در هفتاد ديدار گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس 85 بازيكن دو تيم موفق به گل زدن شدند كه سهم تيم استقلال 41 بازيكن و سهم تيم پرسپوليس 44بازيكن است.
* در تيم استقلال علي جباري و غلامحسين مظلومي هر كدام با 5گل؛ عباس مژدهي 4 گل و حسن روشن ؛ صمد مرفاوي ؛ صادق ورمزيار و فرهاد مجيدي هر كدام با 3گل به ترتيب در صدر گلزنان اين باشگاه قرار دارند.
در تيم پرسپوليس تهران نيز مرحوم صفر ايرانپاك با 7 گل، حسين كلاني 6 گل، همايون بهزادي و مهدي هاشمي نسب هر كدام با 4گل و فرشاد پيوس با 3 گل، گلزنان برتر پرسپوليس به تيم استقلال محسوب مي شوند.
* غلامرضا فتح آبادي ، شاهرخ بياني و مهدي هاشمي نسب از بازيكناني هستند كه در هر دو تيم بازي كردند و موفق به گلزني شدند.
فتح آبادي 2 گل به پرسپوليس و يك گل به استقلال، بياني 2 گل به استقلال ويك گل به پرسپوليس و مهدي هاشمي نسب وقتي درتيم پرسپوليس بود 4 گل به استقلال زد و زماني كه عضو تيم استقلال بود يك گل براي اين تيم به ثمررساند.
* تيم هاي استقلال و پرسپوليس از فروردين ماه سال 1347 كه نخستين ديدارخود را برگزار كردند تا به حال در مجموع 70 بار مقابل يكديگر صف آرايي كردند كه در مجموع تيم استقلال در 22 بازي و پرسپوليس در 17 ديدار برنده شدند و 31 بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافته است.
* پرگل ترين ديدار اين دو تيم ؛ شهرآورد 16 شهريور 1352 است كه با نتيجه شش بر صفر به سود تيم پرسپوليس به اتمام رسيد.
* در طول 44 سال گذشته، ديدارهاي چهارم، ششم و سي و هشتم دو ديدار ناتمام ماند كه فدراسيون فوتبال هر سه ديدار را به سود تيم استقلال اعلام كرد.
* تاكنون 141 گل در 70 ديدار بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس رد و بدل شده است كه سهم استقلال با 72 گل برابر با 10/51 درصد و سهم پرسپوليس با 69گل يعني 90/48 درصد است.
* تنها ديدار سي ام دو تيم كه در روز 19 اسفندماه سال 1367 برگزار شد، ضربات پنالتي تعيين كننده تيم پيروز ميدان بود كه پرسپوليس با نتيجه 4 بر 2استقلال را پشت سر گذاشت.
* از نظر سرعت در زدن گل، تيم استقلال ركورد دار است. علي سامره در ديدارپنجاه و سوم در دقيقه اول بازي، رضا عادل خاني و داود سيد عباسي به ترتيب در شهرآوردهاي يازدهم و پنجاه و ششم در دقيقه سوم و اميد روانخواه دردقيقه چهارم ديدار شصت و چهارم براي استقلال تهران گل زدند، حسين كلاني مهاجم سرخ پوشان در دقيقه دوم ديدار ششم براي پرسپوليسي ها گلزني كرد.
* تيم پرسپوليس تهران از نظر گل زدن در دقايق پاياني بازي ركورد دار اين ديدارهاست. مازيار زارع در دقيقه 4+90 ديدار شصت و ششم گل تساوي بخش تيمش را به ثمر رساند.همچنين صفر ايرانپاك در ديدار هفتم ، حسين كلاني در ديدار هشتم و همايون بهزادي در شهرآورد دوازدهم در دقيقه 90 بازي براي تيم پرسپوليس گلزني كردند . پيروز قرباني مدافع استقلال نيز در دقيقه 2+90 در ديدار پنجاه و هشتم گل پيروزي بخش آبي پوشان را به ثمر رساند.
* تيم استقلال تهران از شهرآورد چهل و دوم در روز 27 مهر ماه سال 1375 تا ديدار چهل و نهم در نهم ديماه 1379 در هشت ديدار متوالي موفق به شكست پرسپوليس نشد.
* شش ديدار سرخ آبي پايتخت ( بازي 62 تا 67) نيز با نتيجه مشابه يك بر يك به پايان رسيد.
هفتاد و يكمين ديدار دو تيم پرسپوليس و استقلال تهران روز جمعه هفته جاري در هفته هفتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران به مصاف هم مي روند.

دسته ها : ورزشي
دوشنبه 1390/6/21 11:38
X