معرفی وبلاگ
وبلاگ "ایران زیبا ایرانی مهربان" در تمامی زمینه ها و از هر قشر و گروهی مطلب ارائه کرده و آماده پذیرش نظرات شما خوبان می باشد.
صفحه ها
دسته
لينك دوستان
ليگ برتر فوتبال ايران
شهداي غدير
آرشیو
آمار وبلاگ
Rss
طراح قالب

شهر نراق با جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي خود مقصدي مناسب براي گردشگري در ايام نوروز است.

به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، شهر نراق از نظر تقسيمات كشورى بخشى از شهرستان دليجان و در محدوده استان مركزى است. اين شهر به دليل قرار گرفتن در مسير جاده ابريشم در گذشته از موقعيتى خاص برخوردار و مورد توجه مردم شهرهاى اطراف بود.

محاصره كوه‌هاي بلند و ارتفاع زياد از سطح دريا آب و هواي معتدل كوهستاني مطلوبي را در نراق ايجاد كرده است به طوري كه در فصل بهار و تابستان مسافران زيادي را از شهرهاي همجوار به اين سمت مي‌كشاند تا از باغ‌ها و مناطق خوش آب و هواي نراق استفاده كنند.

زبيده خاتون، امامزاده سليمان، امامزاده يحيي، مسجد جامع و مسجد پايين، بازار شمس‌السلطنه، كاروانسراها، آب‌انبارها، غار نخجير، دره آبشتا، چشمه‌رود و كوه ويليجيا از جاذبه‌هاي تاريخي، فرهنگي و طبيعي اين شهر به شمار مي‌روند.

تنوع آب و هوايي، تنوع خاصي را در پوشش گياهي به خصوص از نوع وحشي و دارويي اين شهر به وجود آورده است كه براي نمونه بابونه، ختمي، گل گاوزبان، بنفشه، آويشن، شا‌تره، زرين گياه، پودنا، كتيرا، باريج، كرفس كوهي، باديان، بومادران و غيره را مي‌توان نام برد.

دسته ها : گردش در مركزي
يکشنبه 1390/12/21 7:18
X